| Part Number | MNG10-14R SK |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Quantity in stock | 684630 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ring Tongue Terminal 10-12AWG 32mm 13.46mm Tin Case |
| Category | Connectors |
| Family | Connector Terminals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MNG10-14R SK |
| Datasheet download |
| Part Number | MNG10-14R SK |
|---|---|
| Body Material | ETP Copper |
| Stud Size | 6.35 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Plating | Tin |
| Wire Size | 16 to 18 AWG |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 32 x 13.46 |
| Product Depth | 13.46 mm |
| Product Length | 32 mm |
| Replacement Part Number | PART-MNG10-14R SK |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Molex | Ring Tongue Terminal 14-16AWG 22.48mm 8.18mm Electro-Tin Bag Download PDF datasheet for 0190730087.pdf |
|
TE Connectivity | Tubular 13.5AWG 18.5mm 7.8mm Bulk Download PDF datasheet for 966144-8.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 16-20AWG RCP 14.85mm 5.58mm Strip Download PDF datasheet for 63477-1.pdf |
|
Molex | Ring Tongue Terminal (1 0)AWG 66.8mm 21.3mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 0190710303.pdf |
|
Molex | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG F 22.6mm 9.65mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 190050001.pdf |
|
Molex | Ring Tongue Terminal 14-16AWG 20.32mm 6.86mm Electro-Tin Bag Download PDF datasheet for 190730067.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 17-20AWG RCP 16.9mm 3.9mm Tin Strip Download PDF datasheet for 5-160555-2.pdf |
|
TE Connectivity | Lug Terminal 14AWG 26.2mm 10.3mm Tin - |
|
Molex | Ring Tongue Terminal 18-22AWG 18mm 6mm Tin Loose Piece Download PDF datasheet for 190700007.pdf |
|
TE Connectivity | Quick Disconnect Terminal 18-22AWG RCP 21.71mm 8.53mm Tin Strip Download PDF datasheet for 2-520193-2.pdf |